Krzesła drewniane – czy warto kupować?

Drewniane krzesła mają niepowtarzalny urok i sprawiają, że wnętrze nabiera ciepłych barw. Czy jednak warto je kupować do swojego domu? Jak wypadają na tle innych materiałów takich jak metal lub tworzywo sztuczne? Wybór nie jest łatwy, ale wszystko zależy od stylistyki naszego wnętrza i planowanej aranżacji.

drewniane krzesło

Na rynku jest wiele rodzajów krzeseł drewnianych, stworzonych z myślą o domu – salonie, kuchni, jadalni lub pracowni. Drewno, jako naturalny komponent, jest nieodłącznym elementem surowego stylu skandynawskiego lub minimalistycznego. Jest to prastary i powszechnie dostępny materiał, wykorzystywany w meblarstwie całego świata, od Europy po Amerykę. Meble drewniane są niezwykle wytrzymałe na czynniki zewnętrzne, takie jak ścieranie, uszkodzenia mechaniczne czy różnice temperatur, a gdy się zużywają, można je w prosty sposób naprawić lub zlecić konserwację profesjonalistom. Krzesła z drewna mają tę przewagę nad metalowymi i sztucznymi, że można w dowolnym momencie przemalować je, zmienić ich look, odświeżyć albo polakierować.

Drewniane znaczy zdrowe

Nie od dziś wiadomo, że drewniane krzesła pozytywnie oddziałują na ludzkie zdrowie, szczególnie w przypadku osób cierpiących na alergię. Produkty tego typu nie mają w sobie żadnych sztucznych substancji ani tworzyw, które mogłyby alergizować ze skórą. Drewno ma też właściwości antystatyczne, przez co nie osiada na nim kurz i jest łatwe w utrzymaniu. Solidnie wykonane krzesło nie wymaga przy tym dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych ani drogich środków konserwujących, co ma znaczenie nie tylko z punktu widzenia zdrowia, ale i ekonomii.

Wśród krzeseł ogromną popularnością cieszą się wyroby z litego drewna, takiego jak buk, dąb lub olcha. Bardzo efektownie prezentują się stelaże złożone z drewna i metalu, które podkreślają nowoczesny charakter wnętrz, nie tylko skandynawskich, ale też vintage i industrialnych. Drewno świetnie współgra z różnego rodzaju tkaninami, dlatego przy wyborze warto przeanalizować opcję z tapicerką lub bez.

Może Ci się również spodoba