Gdzie można kupić rolki do kabiny prysznicowej?

Podczas otwierania i zamykania drzwi kabiny prysznicowej, dochodzi do normalnego zużycia rolek. Często do awarii tych części zamiennych dochodzi także ze względu na zbyt dużą ilość kamienia lub ze względu na źle dobrane środki chemiczne, które także mogą je uszkodzić. W każdym razie osoby, które posiadają kabinę natryskową co najmniej kilka lat zdają sobie sprawę z tego, że co jakiś czas, taka właśnie wymiana rolek jest niezbędna. Jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie można kupić rolki dobrej jakości do kabin prysznicowych – koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!

kabina prysznicowa

Czym charakteryzują się dobre rolki do kabin prysznicowych?

Tak jak z każdym niemal produktem, na rynku znaleźć można rolki do kabin dobrej i niskiej jakości. Jedne od drugich, dosyć łatwo można odróżnić. Produkt taki wystarczy wziąć do ręki i ocenić jego wagę. Te, które są ciężkie, zazwyczaj mają miedziane elementy, które to odporne są na działanie wody, nie korodują.

Sam materiał jednak nie jest w stanie zabezpieczyć rolek przed awarią. Kolejnym czynnikiem jest gromadzący się kamień, który uszkadza znajdujące się w rolce łożysko. Warto jest stosować na co dzień sposoby, mające na celu zminimalizowanie ilość kamienia. Jednym z nich jest konserwacja, która powinna być przeprowadzana co najmniej raz na kwartał. Polega ona na pokryciu łożysk smarem.

Jest to zabezpieczenie przed osadzaniem się kamienia, a sam smar polepsza płynność ślizgu. Nie powinno się natomiast stosować środków, których zadaniem jest pozbycie się rdzy. W rezultacie bowiem możemy pozbyć się z rolki cennego smaru i wystawić je na negatywne działanie kamienia. Istotne jest także to, by rolki zostały poprawnie wyregulowane. Wyregulowanie ich ma wpływ na odpowiednie napięcie.

Tanie i dobre rolki do kabin prysznicowych!

W sklepie lazienkiabc rolki do kabin prysznicowych kupisz tanio. Jednak nie jest tak, że każda rolka będzie pasowała do każdego modelu kabiny prysznicowych. Często części te mogą różnić się od siebie jedynie detalami, jednak takimi, które sprawiają, że nie są to produkty uniwersalne. Chcąc kupić rolki, należy więc dokładnie wiedzieć do jakiej kabiny mają być one zamontowane.

Powinno znać się nie tylko producenta kabiny, ale też serię z jakiej pochodzi. Mając kabinę kupiona w markecie, można mieć nie lada problem z otrzymaniem do niej części zamiennych, ponieważ często ich po prostu nie ma. Z całą pewnością lepiej jest wybrać kabinę, która kupiona jest w sklepie branżowym, pochodzi od dobrego producenta. Wtedy nie ma żadnego kłopotu z otrzymaniem do niej części. Ponadto części zamienne do tych najlepszych produkowane są nawet 10 czy 15 lat po wycofaniu modelu z rynku. Dzięki temu raz zaaranżowana łazienka, będzie funkcjonalna przez wiele lat.

Rolki do kabin kupić można w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Od siebie podpowiedzieć możemy, że te kupione w sklepach online są po prostu tańsze. Są to te same produkty, co w punktach stacjonarnych, jednak jak powszechnie wiadomo, sklepy internetowe z wielu względów pozwolić sobie mogą na znacznie niższe ceny.

Może Ci się również spodoba